Logo Janowiec GOPS

News

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

09.10.2023

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że od 4 września 2023r. została uruchomiona "Wypożyczalnia technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością". W ramach tej inicjatywy można składać wnioski o wypożyczenie takich technologii jak urządzenia do sterowania komputerem za pomocą wzroku, oprogramowania wspierające komunikację alternatywną, powiększalniki, aparaty słuchowe, drukarki brajlowskie, notesy dla osób niewidomych, a także podnośniki, wózki, skutery. 

Kto może złożyć wniosek? Każdy, kto:

  • ma ważne orzeczenie o niepełnosprawności (czyli orzeczenie wydawane dzieciom do 16 roku życia) lub orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne,
  • w ciągu 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o wypożyczenie technologii wspomagającej nie otrzymał ze środków PFRON albo NFZ dofinansowania na zakup takiej samej technologii wspomagającej, jak ta, którą chce wypożyczyć.  

​Jak złożyć wniosek?

Wniosek powinien być złożony w formie elektronicznej w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW). 

  • w celu złożenia elektronicznego wniosku kliknij w link https://sow.pfron.org.pl
  • w celu uzyskania pomocy przy złożeniu wniosku lub otrzymania szerszych informacji skontaktuj się z najbliższym oddziałem CIDON - Centrum Informacyjno Doradcze Osób z Niepełnosprawnością. 

​Po formalnym sprawdzeniu wniosków każda zainteresowana osoba będzie miała możliwość skorzystnia z profesjonalnego doradztwa w zakresie wybranych technologii w jednym z 19 Ośrodków Wsparcia i Testów w całej Polsce. Następnie wniosek już z zatwierdzoną technologią będzie przekazywany do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS). 

Jeśli chcesz sprawidzić stan realizacji wniosku zadzwoń na infolinię Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) tel.: 22 899 89 22 lub wyślij wiadomość na adres infolinia.wypożyczalnia-pfron.org.pl 

Kierownik GOPS zaprasza

Marzanna Pakuła

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.